A1 Contest z OK1KPI - pozvánka

Autor: Vláďa Pravda <pravda(at)stelkon.cz>, Téma: VKV, Vydáno dne: 30. 10. 2017

Skoro se stydím, že tady na stránkách pořád otravuji s nějakým radioamatérským vysíláním. Šestý článek a pořád to samé .... vysílání odtud, vysílání odjinud a občas setkání ... a koho? No přeci radioamatérů.

Ale co se dá dělat, když jsou to stránky radioklubu. Koho to neodradilo, může číst dále ....Poslední velký VKV závod letošní sezóny jsme se rozhodli odjet opět z Hradiště. No, tedy doufám, že po tom úvodníku nás do operátorské místnosti ještě pustí. Ale když to odčiníme úklidem a potom i telegrafním provozem na značku OK1KPI, tak to snad vyjde :-)

Jako obvykle začneme úklidem v dobotu 4. 11. od 10 hodin. Potom se rozdělíme, někdo půjde na střechu stavět anténu a někdo bude dole připravovat pracoviště.

Závod začíná od 15 hodin našeho času. Pásmo 144 MHz, provoz pouze CW, kategorie do 100W. Vybavení přivezeme. Závod končí v neděli 5. 11. opět v 15 hodin.

A kdo se může přidat? Skoro každý:

Ten kdo ovládá telegrafní provoz, může si ho vyzkoušet. Na VKV není ten provoz tak silný jako na KV, takže je to na začátek jednodušší. Kromě vlastního provozu se seznámíte i s použitím závodního deníku.

Kdo se zatím teprve učí, může poslouchat, aby se zdokonalil a načerpal další zkušenosti z provozu.

A kdo chce jen nahlédnout a popovídat, také může, třeba se mu to zalíbí a získáme dalšího perspektivního operatéra nebo technika .....

Každý si určitě vybere. Prostě jak se kdysi říkalo v nějaké reklamě: "Přijďte, poradíme, posloužíme". :-)