Hlavní menu
  Seznam rubrik
5.6.
Sahabat Artikel
Jasa penulis artikel SEO murah dan berkualitas dengan pengerjaan yang cepat oleh penulis profesional...

13.5.
Roman OK1xs
Velmi pěkné foto album. Roman

14.10.
kitabijak.com
I love this website but not the design :(
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Jedeme na soutěž ROBOTOUR 2010 do Bratislavy

Co je to ROBOTOUR 2010 ?


Jedná se o náročnou  soutěž outdorových robotů, jejichž hlavním úkolem je projet po parkových pěšinách do zadaného cíle a nesmí přitom vyjet na trávník nebo okolí cesty. Na letošní ročník je přihlášeno  českých dvanáct týmů , šest slovenských a jeden italský. Letošní ročník se koná  poprvé v zahraničí a to v Bratislavě v botanické zahradě.   
V letošním ročníku je hned několik významných novinek.
1) Při použití více (maximálně  třech)  spolupracujících robotů  se již nezvyšuje bodové hodnocení jako tomu bylo minulé ročníky. Dovolím si připomenout že je to nejspíš kvůli nám, protože v loňské soutěži jsme se díky vagónkům umístili na 3. místě tak že v letošním ročníku již bodovány nejsou.   

2) Pro orientaci robota v parku se používá veřejně dostupných map ve formátu JOSM JavaOpenStreetMap editor jiné mapy nejsou povoleny

3) Start bude proveden na časovač. To znamená, že tým po zadání cílového bodu a dopravení robota na místo startu nesmí již robota žádným způsobem ovlivňovat ani mu sdělit kde je. Robot se ve startovní čas musí rozjet sám do jedné minuty.

To je asi tak z hlavních změn oproti minulým ročníkům. Podrobnosti lze nalézt zde : Robotika.cz ROBOTOUR2010

robo_vlak_1_400

Náš tým vyráží v pátek v počtu 7 členů protože jedeme s upraveným robotickým vláčkem . Je potřeba počítat že je nutné v případě nutnosti přenést robota i několik stovek metrů a protože jen vagónek s nákladem váží zhruba 30 kg je jasné že to není záležitost pro jednotlivce. A co teprve zkuste nosit lokotku. Tak že 6. členů zajišťuje obsluhu robotů a 1 je jako rozhodčí u jiného soutěžního týmu. Protože jsme parta nadšenců tak samozřejmě veškeré náklady jdou na vrub zúčastněných  členů.

Ta poznámka je jen pro ty šťouraly, kteří si myslí že si jedeme na výlet do Bratislavy.

Tak nám držte palce ať nám to jede . Díky Tonda
| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 14. 09. 2010 | 3314 přečtení |
| Počet komentářů: 20 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server