Hlavní menu
  Seznam rubrik
5.6.
Sahabat Artikel
Jasa penulis artikel SEO murah dan berkualitas dengan pengerjaan yang cepat oleh penulis profesional...

13.5.
Roman OK1xs
Velmi pěkné foto album. Roman

14.10.
kitabijak.com
I love this website but not the design :(
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Robotické dny na platformě .NET


Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy pořádá každoročně Robotický den, který je spojen nejen s předváděním robotů, ale i mnoha robotickými soutěžemi.
Letošní Robotický den bude pořádán v Praze v sobotu 28. dubna. Pokud se chcete zúčastnit některé z vyhlášených soutěží, nabízíme vám možnost účasti na kurzech, zaměřených na programování robotů, založených na platformě Microsoft .NET Microframework. V rámci těchto kurzů se můžete hravou formou seznámit s výše zmíněnou platformou a zároveň i získat zkušenosti z praktického programování.Pořádat se budou dva druhy kurzů: programování robota pro soutěž Minisumo a programování robota pro soutěž Stopař. Řídící programy pro oba druhy robotů budou vytvářeny v jazyce C# z vývojového prostředí Visual Studio.
Během přestávek mezi jednotlivými přednáškami kurzů na Vás čeká doprovodný program a na konci je pro všechny účastníky připravena soutěž s právě naprogramovanými roboty, která může být vítaným tréninkem pro Robotický den 2012.
Stavebnice soutěžního robota je započtena v ceně kurzu, ale kurz možné absolvovat i koupě bez robota, pouze jako posluchač.

Soutěž Stopař
Soutěž spočívá v projetí trati, vyznačené černou čárou na bílém podkladu, autonomním robotem za co nejkratší čas.
Robot Robrouk, který je v ceně tohoto kurzu, se skládá z dvoukolového podvozku s elektromotory, řídicí desky FEZ Panda II, modulu pro ovládání motorů, otočného dálkoměrného senzoru, modulu pro detekci vodící čáry a držáku napájecích článků.

Soutěž Minisumo
Náplní soutěže Minisumo je v souboji dvou autonomně řízených robotů a cílem je vytlačení protivníkova robota z kruhové arény.
Robot Netík, který je v ceně tohoto kurzu, se skládá z dvoukolového podvozku UMU-01 s elektromotory, řídicí desky FEZ Panda II, modulu pro ovládání motorů, modulu dálkoměrného senzoru, senzoru pro detekci barvy povrchu arény a držáku napájecích článků.

Datum a místo konání kurzů:
3. března 2012, Brno - Minisumo
4. března 2012, Brno - Stopař
24. března 2012, Praha - Minisumo
25. března 2012, Praha - Stopař
14. dubna 2012, Praha - Minisumo
15. dubena 2012, Praha - Stopař
Registrace bude již brzy vyhlášena na webech MSDN.com, Hobbyrobot.cz, Lanbot.cz, Robodoupe.cz a dalších, kde také naleznete doplňující a nejaktuálnější informace.


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 18. 02. 2012 | 3844 přečtení |
| Počet komentářů: 27 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server