Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Fotoalbum

Hon na lišku
5.6.1999

Po letech honili opět LIŠKU

OBNOVENÝ ZÁVOD

"Dnešní nulté kolo závodu radiového orientačního běhu, dříve známého jako hon na lišku, pořádáme u příležitosti dne dětí," řekl v sobotu našemu listu Martin Černý, jednatel píseckého Radioklubu. Jak nám vysvětlil, princip závodu spočívá v tom, že se rozmístí v lese vysílače, které vysílají v pásmu krátkých vln, a soutěžící je vyhledávají pomocí radiových příijímačů. "Běh je časově omezen a vítězem se stává ten, který najde ve stanoveném čase nejvíce vysílačů," upřesnil Martin Černý.

liska_225

V Písku U Vodáka, kde se závod uskutečnil, se soutěžilo ve třech kategoriích - děti, dospělí a koncesovaní radioamatéři. Závodu se zúčastnili radioamatéři z Písku, Milevska a Českých Budějovic. "Cílem závodu byla jak prezentace tohoto sportu, tak i snaha získat pro činnost v klubech další zájemce. Závod měl velmi dobrou úroveň a v tomto roce uspořádáme pravděpodobně další na podzim," uzavřel Martin Černý.

Vyjmuto z deníku "LISTY PÍSECKA" 7.6.1999

 


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server