Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Fotoalbum

Závody na Šumavě
14.8.1999

Ve dnech 14 a 15.8.99 jsme s radioklubem vyrazili na závody na Churáňov. 14.8.99 se konal S5 maratón a 15.8.99 provozní aktiv.

Sraz byl v 9.00 u klubovny kde OK1VHB, OK1TRP, OK1CPI a OK1JLM naložili potřebné zařízení na TAZe a mohlo se vyjet. OK1VHB, OK1CPI a OK1TRP jeli TAZem. OK1JLM prohlásil že musí zajet své nové žihadlo a tak jel vlastním vozem. Cestou se ještě stavili nakoupit proviant a vyrazili.

Cesta probíhala hladce, komunikace mezi vozy probíhala na direktním kanále 145.5 Mhz. OK1CPI a OK1VHB se jaly oslavovat každou značku začátku a konce obce zakoupeným fernetem. Ve Zdíkově, kde je také dohonili OK1MCI s Verčou a Milan, naložili ještě Johnyho OK1CGN.

Další cesta probíhala společně. OK1CGN prohlásil že to na Šumavě zná a že nás bude na Churáňov navigovat, a tak jsme zabloudili. Poté jsme vedení svěřili Láďovi OK1JLM který měl mapu a tak jsme vcelku úspěšně dorazili na určené QTH i když OK1CGN protestoval že jedeme špatně.

Na místě, ve výšce asi 1120m vedle meteorologické stanice jsme, po důležitém posilněni se, začali připravovat naše zařízení na závod. Za nedlouho vše bylo postaveno a mi se těšili na začátek závodu. Udeřila 15. hodina a mi začali prolaďovat závodní freq. K našemu zklamáni jsme zjistili že nikde nikoho neslyšíme. Nastaly pochyby že se závod koná až o 2 hod déle a tak jsme se podívali na paket do boxu a zjistili že závod opravdu začal v 15.00. To bylo již 15.30 a mi stále ještě nezaslechli jedinou stanici. Po další čtvrthodině marného snažení jsme závod vzdali a zkoušeli navazovat různá nezávodní spojení.

K večeru se přijel ještě na chvíli podívat OK1DWJ, vylezli jsme na nedaleký stožár a tak jsme se dostaly do výšky asi 1270m. Rozhlédli jsme se po kraji a Láďa OK1JLM zkusil zapnout handku a uslyšel Michala OK1CIP, který přijel do Nových Hutí stopem a šel na Churáňov pěšky. Po asi půl hodině odjel OK1DWJ a dorazil OK1CIP. Pak se také s námi rozloučili OK1MCI s Verčou a Milan. Tak nás na stanovišti zůstalo jen 6: OK1CPI, OK1CIP, OK1VHB, OK1TRP, OK1JLM a OK1CGN.

Přišel večer a mi ulehli ke spánku. Asi ve 2.00 ráno nás probudil silný vítr a mi drželi stan aby nám neuletěl, když se vítr trochu utišil tak jsme znovu upevnili uvolněné kolíky a spali dál.

Ráno v 10.00 začal provozní aktiv. Na tomto závodě se nám dařilo již o mnoho lépe. V poledne ještě dorazil OK1JWH, který nám přivezl papu. Ve 13.00 závod skončil a mi jsme měli uloveno 66 spojení.

Sbalili jsme zařízení naskákali do aut a vyrazili. OK1TRP, OK1CPI, OK1CIP a OK1VHB jeli TAZem, OK1CGN jel s OK1JLM a OK1JWH odjel vlastním autem. OK1VHB, OK1CPI a OK1CIP opět oslavovali značky začátku a konce obcí, ale protože zůstali jenom 2 lahváče, tyto oslavy vydrželi pouze do ČKYNĚ. V Pisku jsme zařízení opět uložili do klubovny a tak celá expedice skončila.

V sobotu 14.8.1999 se sešli před klubovnou v 9,00 členové klubu, naložili potřebný materiál a litr FERNETU. Cestou došlo k navigační chybě. Tady se navigační chyba napravuje otočením auta na parkovišti. Bubák s kamerou a trp hledá cestu na Churáňov, kde rozbalíme hlavní stan. Konečně na místě, všichni dostali hlad. Koukejte ať na mne něco zůstane. Probíhá hlavou třetímu v pozadí.
Hlavní iniciátor závodu dojíždí prstem jogurt. Stavba stanu odkud se pojede závod. Pohled na meteorologickou stanici na Churáňově 1100 m/m. Montáž antény. OK1TRP zkouší spojení.
Kontrola zařízení před závodem. Meteorologická stanice a místo konání závodu, pohled ze stožáru o 50 m výše. Východní pohled na ŠUMAVU. Ti a já z druhé strany, kteří se chtěli pokochat krásou ŠUMAVY z výšky 1150 m/m

 


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server