Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Fotoalbum

Hon na lišku
3.6.2000

P í s e k - V těchto dnech se v Píseckých horách uskutečnil 2. ročník Radiového orientačního běhu pod názvem "Písek 2000". Na startu závodu, který organizovali členové píseckého radioklubu, se sešly tři desítky závodníků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích dětských a dvou pro juniory a dospělé.

liska_2000_1_360

"V podstatě zná veřejnost tyto soutěže jako "Hon na lišku" a účelem je pomocí směrových antén vyhledat v teré nu co nejrychleji ukryté vysílače a poté se vrátit na start. Ono to zase není tak jednoduché, protože radioamatér musí rozpoznat nejen směr vysílání, ale také různé odrazy a podobně. Dospělí a junioři pak mají situaci ztíženu tím, že vysílač pracuje přerušovaně, konkrétně jednu minutu a pak se na čtyři minuty odmlčí," řekl jednatel píseckého radioklubu ing. Martin Černý.

Jak nás dále informoval, zájemci o tohoto koníčka mohou v píseckém klubu začít prakticky s holýma rukama, protože základní vybavení radioklub poskytuje. Situace Píseckých se v blízké budoucnosti ještě zlepší; protože radioamatéři získali od města budovu bývalé kotelny na Hradišti, která je svojí polohou na ideálním místě. Měla by tu kromě pracovišť vzniknout také klubovna a další potřebné zázemí.

liska_2000_2_360

Součástí závodu bylo také předvedení veškeré techniky, kterou radioamatéři provozují, takže si zájemci mohli pro hlédnout speciální práci na internetu, provoz krátkovlnné vysílačky, provoz VKV; práci s telegrafem a podobně.

Není bez zajímavosti, že v kategorii dětí, ve které zvítězil Lukáš Doležal, skončil na druhém místě Ivan Dobiáš a závod si zopakoval s dospělými. Ty hravě poražil, protože před druhým Karlem Kozlíkem získal náskok celých čtrnáct minut. Vítěz dětské kategorie Lukáš Doležal skončil mezi dospělými čtvrtý za Karlem Kozlíkem mladším.

Vyjmuto z deníku "LISTY PÍSECKA"

 


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server