Výsledky Podzimního robotického odpoledne 2016

Autor: Jan Posvar <posvarjan(at)seznam.cz>, Téma: Kroužek Robotiky , Vydáno dne: 26. 10. 201622.10.2016 Se uskutečnila soutěž podzimní robotické odpoledne 2016. Průběh byl velmi poklidný s notnou dávkou adrenalinu soutěžících, především pak členů rodiny Cifreundů a jejich staro-nových robotů. Soutěže se také zúčastnili členové DDM Písek se svými lego roboty nabitými vylepšeními.

Celkem se hrály 2 soutěže ve dvou kategoriích:
- Robot stopař základní
- Robot stopař základní – verze Lego
- Minisumo klasický
- Minisumo Lego robotickéSoutěž začala ve 13 hodin registrací soutěžících, postupně se pak jely kola 1. soutěže Robot stopař. Při hře klasických robotů se použili z týmu KRA Písek staré konstrukce s různými vylepšeními, především programovými. Mimo tyto roboty soutěžili nový "Plecháč", postrach značící pásky a robotů sumo, a BOB2, tisknutý robot s velkou oranžovou stopkou. 1. Soutěž se jela v obou kategoriích střídavě, v kategorii Lego roboti se zúčastnili stroje s vylepšeními, které se zúčastnili i na jarním robotickém odpoledni. Nyní však byli vyzdobeni druhým senzorem dráhy a o poznání rychlejší. Pravda, dráhu jsme s ohledem na velkou rychlost Lego robotů zjednodušili, přesto soutěž byla velice zajímavá.

Časy jednotlivých kol zúčastněných robotů:Robot stopař základní
Robot stopař základní - Legopoznámka: červeně označená pole skončila překročením času anebo havárií robota na dráze. Zeleně označená jsou pole nejlepších časů kola.


Vznikla shoda nejlepších časů robotů Chuck a Plecháč, proto jeli rozhodovací kolo. Plecháč převálcoval robota Chuck časem 23,04s. Robot Chuck se ztratil na dráze a elegantně tančil po dráze, dle programátorů „vyčkávací taktika“. Ve hře Lego robotů se roboti ztráceli na dráze a byly i havárie strojů.


Po krátké přestávce se konala 2. soutěž, Minisumo.


V kategorii klasických robotů se zůčastnili 4 roboti. Všichni se postupně vyřazovali v 30s intervalech, až jsme došli k výslednému pořadí. Zde je průvodní tabulka hry:


V soutěži Minisumo Lego pak tato průvodní tabulka:
Výsledky Soutěže