Hlavní menu
  Seznam rubrik
16.2.
Pavarotti
http://pavarotti-dublado.over-blog.com/dgadfga55ghsgjs
8.2.
Angelino
http://lobo-guerreiro.over-blog.com/pitulasan17
31.1.
angelina kosasih
PKv Games adalah server game online indonesia yang bisa diakses melalui berbagai jenis media...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Podzimní "Robotické odpoledne"- zhodnocení

ro_od_12_p_400_01V sobotu 13.10.2012 jsme pořádali soutěž robotů ve stolních disciplínách. Jednalo se o tyto soutěže:Stopař - jeho úkolem je samostatně projet soutěžní trať v délce přibližně 15 metrů podle vodící černé čáry na bílém podkladu. Tato soutěž navíc byla rozšířena o přerušený úsek . Jednalo se o celkem běžnou úlohu na co ukazuje i počet soutěžících.

stopar_400

Stopař s cihlou - i zde bylo za úkol projet stejnou soutěžní trať , kde byla cesta navíc přehrazena překážkou v podobě cihly. Po detekci překážky musel robot překážku objet a pokračovat dále po vyznačené trase až do cíle. Toto úloha je komplikovanější , proto se na tuto soutěž přihlásil i menší počet soutěžících .

cihla_400

Mini sumo - zde má robot o maximální váze 500gramů a maximálních rozměrech základny  100 x 100 milimetrů  za úkol vytlačit soupeře ze soutěžního ringu v časovém limitu 3minuty.
Je to poměrně specifická soutěž, na kterou díky těmto technickým požadavkům nevyhovuje každý robot.

minisumo_400

Sklad Kečupu -  zde má  robot za úkol v hracím poli sebrat co nejvíce plechovek rajského protlaku a uklidit je na svoji startovní pozici. Tato soutěž se v Písku pořádala poprvé, což naznačil i nižší počet soutěžících.

sklad_kecupu_400

Soutěžní odpoledne se vydařilo. Cíl který tato soutěž měla a to podpořit technickou tvořivost starších členů kroužku KRA a představení a přiblížení novým členům kroužku a v neposlední řadě představení naší činnosti širší veřejnosti. Navíc díky návštěvě týmu Robozor z Českých Budějovic, který se účastní i mezinárodních soutěží získala námi pořádaná soutěž větší prestiž a náhled na to jak to dělá " konkurence".

Nakonec ještě fotografické ohlédnutí.

Děkuji všem soutěžícím i divákům a těšíme se na další jarní kolo této soutěže.


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 18. 10. 2012 | 4479 přečtení |
| Počet komentářů: 57 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server