Hlavní menu
  Seznam rubrik
16.2.
Pavarotti
http://pavarotti-dublado.over-blog.com/dgadfga55ghsgjs
8.2.
Angelino
http://lobo-guerreiro.over-blog.com/pitulasan17
31.1.
angelina kosasih
PKv Games adalah server game online indonesia yang bisa diakses melalui berbagai jenis media...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Jarní „Robotické odpoledne 2014“- je za námi
sumo_400

Na začátek patří poděkování všem členům Radioklubu Písek, kteří se podíleli na rekonstrukci naší Robotické arény a obětovali mnoho svého času na včasné dokončení, aby zde mohla tato soutěž proběhnout.

V sobotu 22.března 2014 jsme uspořádali již 5. kolo soutěže stolních robotů. Toto kolo zároveň proběhlo jako kvalifikace na ISTROBOT 2014 v Bratislavě a Robotický den 2014 v Praze.

prdola_video hartvi_video
vice_120


Soutěžilo se v těchto disciplínách:

Stopař – jeho úkolem je samostatně projet soutěžní trať v délce přibližně 15 metrů podle vodící černé čáry na bílém podkladu. Tato soutěž navíc byla rozšířena o přerušený úsek a rozdvojenou trať . Jednalo se o celkem běžnou úlohu na co ukazuje i počet soutěžících. Vzhledem k tomu, že někteří zde byli skutečně poprvé, výsledky se řadili do třech kategorií. Jednalo se o žáky s rokem narození 2000 a mladší, mládež a ostatní.

jro_14_1rs_934

Rozšířený Stopař zde již trať byla změněna a doplněna o další překážky na trase. Byl zde tunel, cihla, můstek, plenta , přerušená trať , rozdvojená trať a na konci vratná smyčka a to samé se jelo ještě obráceně. Tato soutěž byla velice náročná, proto se jí zúčastnilo jen několik soutěžících. Vzhledem k tomu že trénovat se na trati mohlo jen v pátek odpoledne a v sobotu před soutěží patří klukům veliký obdiv.

jro_14_rse_912

Mini sumo – zde má robot o maximální váze 500gramů a maximálních rozměrech základny 100 x 100 milimetrů za úkol vytlačit soupeře ze soutěžního ringu v časovém limitu 3minuty.

Je to poměrně specifická soutěž, na kterou díky těmto technickým požadavkům nevyhovuje každý robot. Soutěž byla divácky zajímavá a dost se i fandilo.

jro_14_1ms_936

Sklad Kečupu - zde má robot za úkol v hracím poli sebrat co nejvíce plechovek rajského protlaku a uklidit je na svoji startovní pozici. Tato soutěž se v tomto kole nekonala pro nezájem soutěžících.

Soutěžní odpoledne se vydařilo, snad jen škoda, že nebylo více soutěžících ať už z našeho kroužku tak hlavně od konkurence, abychom mohli srovnat své síly s konkurencí z jiných týmů a klubů. Cíl, který tato soutěž měla a to podpořit technickou tvořivost členů kroužku KRA a poměření si vzájemných schopností byl splněn. Děkujeme také divákům za účast a podporu. My už máme vybrané soutěžící na ISTROBOT a ještě doplníme účastníky na Robotický den 2014. Teď nás čekají tréningy a úpravy robotů na tyto soutěže.

V květnu bude soutěž Robotem rovně v Písku, kde i KRA by měla mít své roboty a rádi bychom s Radioklubem v červnu na Roboorientering 2014 v Rychnově nad Kněžnou a v září na Robotour 2014 .


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 23. 03. 2014 | 4734 přečtení |
| Počet komentářů: 47 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server