Hlavní menu
  Seznam rubrik
30.12.
Kuza
Ahoj ahoj. Prosim je mozne podilet se nejak na sponzoringu? Pripadne nebyla by domena kufr.cz na...

13.9.
milena
Vážení členové,
dovolila jsem si Vám zaslal email s prosbou o pomoc s propagací...

24.2.
Radek M
Prosím o email na pana Radka Tábora ok1trp, snažím se realizovat jeho konstrukci otevírání...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Vyrážíme na komín 2014
nakomin_2 nakomin_1_400

Část robotického týmu Radioklubu Písek se letos zúčastní nové zajímavé soutěže v lezení robota na komín po komínovém žebříku v Košicích. Máme rádi výzvy a tohle výzva opravdu je. O soutěži jsme se dozvěděli někdy 16. srpna 2014 z odkazu na webu robotika.cz. Po dohodě s týmem,že do toho dem to vypuklo.
vice_120
dmsvar_m1_307


Je to krkolomný termín, když si uvědomím, že na E-lišce se dělalo zhruba 2 roky, ale museli jsme tomu vše podřídit. Tak že se navrhovala a vylučovala různá řešení až se došlo podle našeho přesvědčení na konečné řešení. Nebyl čas ani na nějaké velké konstrukční plány a tak se načrtlo tužkou na papír, zvolil se vhodný materiál, tím byl hliníkový jekl o hraně 15, 20 a 25mm , protože je povolená hmotnost jen 15 kg a začalo to. Až při registraci, která tehdy byla do konce srpna ( pak se ještě 2x posunula) byly součástí registrace obrázky robota. Ten ovšem ještě nebyl hotový a do teď se na něm dělá. Musel jsem tedy dodělat návrhy, které jsem dělal v OpenSCADu. Mechanicky je robot víceméně hotový a dolaďuje se v současné době elektronika , řízení a funkčnost.

Návrh náš Drevo kocur

Problémů při této soutěži je víc než dost. Komín je odskočený na drevo_kocur_foto_400průměru o 20 cm to znamená že další stupínek je o 10cm hlouběji, dále jsou různé rozteče stupínků a nejsou naprosto přesně pod sebou. Tak že s tím vším se musí robot vyrovnat. Poleze do výšky 10m celou svojí délkou a hlavně zase na zpět. Největší problém vidíme právě v tom odskočeném komínu a v tom, že další stupínek je o 10 cm vysunut( pro cestu dolů). V naší kategorii je přihlášeno zatím 8 týmů. Podrobnosti a pravidla na webu soutěže www.nakomin.com/sk .

Snad se nám povede , což jak jsme se již mockrát přesvědčili naposled v Plzni na ROBOTOUR 2014. Neznamená to, že i když vše doma pěkně chodí, že se něco nevyskytne co dělá problémy. Samozřejmě je potřeba i notná dávka štěstí. Tak doufáme, že se alespoň trochu zadaří a případná výhra nám alespoň částečně vynahradí vložené náklady a posune nás to o další robotický krok dopředu. Jak to dopadne , tak o tom vás budu samozřejmě informovat na našich stránkách.

Držte nám palce a pokud máte zájem tak se můžete zastavit u nás v klubu a pokud se nudíte nebo vás robotika či jiná technika zajímá tak vás rádi uvítáme mezi sebou.

dmsvar_m1_307V neposlední řadě chci poděkovat za svaření hliníkové konstrukce firmě DMSvár, která nám sponzorsky ochotně a bezvadně svařila naši hliníkovou konstrukci a zajistila tak dostatečnou robustnost celého robota.


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 28. 09. 2014 | 4318 přečtení |
| Počet komentářů: 88 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server