Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
6.Robotické odpoledne skončilo
pro_logo_400

V sobotu 18. října 2014 proběhlo v naší robotické aréně již 6. kolo stolních robotických soutěží. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách a celkem bylo k vidění deset robotů. Toto podzimní robotické odpoledne bylo v akci KRA Písek, protože jiní soutěžící se bohužel nedostavili. Škoda že si s námi nechce nikdo poměřit síly tak snad na jaře.

vice_120Není to zase až tak na závadu, protože tuto soutěž bereme spíše jako probuzení po prázdninách, odhalení chybiček a opomenutí. Odhalí nám co je třeba upravit a vylepšit a tak máme čas na změny a úpravy, abychom uspěli v příštím roce na mezinárodních soutěžích. Opět se chystáme na soutěž ISROBOT v Bratislavě v dubnu 2015 a Robotický den v Praze v červnu 2015, kde bude i zahraniční konkurence.

Nyní již k jednotlivým soutěžím. Jako první se jela soutěž STOPAŘ ovšem na složitější trase než se jezdí v Praze, protože těžko na cvičišti, lehko v boji. Bylo zde necháno několik úskalí ze soutěže Rozšířený stopař a to v podobě přerušení sledované čáry, rozdvojené cesty a kruhové smyčky ve středu tratě. Všichni roboti na této trati alespoň v jednom kole uspěli, tak že můžeme být spokojeni. Tady už je výsledková listina.

stopar_935

Další v pořadí byla soutěž ROZŠÍŘENÝ STOPAŘ, kde oproti předešlé dráze je několik dalších překážek, podle pravidel na ISTROBOTu v letošním roce. Jedná se o tunel, cihlu na čáře, můstek na trati a plenta. Možná to vypadá jednoduše, ale tato soutěž již vyžaduje zkušenosti jak v programování tak i v úpravě mechaniky. Také se této soutěže zúčastnilo méně robotů než na klasickém stopaři. Tady se podívejte na výsledky.

stopar_extend_914

Jinou oblíbenou disciplínou je soutěž robotické MINI SUMO. Zde je nutné v časovém limitu třech minut vytlačit soupeře z kruhové arény. Robot má navíc rozměrové a váhové omezení ta to 10x10 cm a váha do 500g. Tím se značně omezuje možnost robota i když vhodnou úpravou software případně drobnou úpravou konstrukce lze docílit uspokojivých výsledků, i když špička v této disciplíně je mimo naše finanční možnosti. Tady jsou výsledky našich soubojů, ve kterém soupeří každý s každým ve třech vzájemných soubojích, kde jsou 2 body za vítězství, 1 bod za remízu a žádný bod za prohru. Vyhrává ten kdo získal nejvyšší počet bodů.

mini_sumo_400

Velice zajímavou soutěží je soutěž ROBO CARTS. Jedná se o robotická vozítka, která startují z vylosovaného startovního boxu a pak musí projet co nejdříve daný počet kol. V našem případě jich bylo pět. Každá skupina jede tři jízdy a podle pořadí umístnění se započítají body. Pak se jede o první a druhé místo tím samým způsobem a druzí z jednotlivých skupin se nakonec utkají o třetí a čtvrté místo. Tady už jsou výsledky.

robocarts_400

Robotické odpoledne splnilo naše očekávání, kluci si pěkně zasoutěžili, diváci se seznámili se zajímavou činností a třeba nám to přinese další členy buď do kroužku robotiky nebo do radioklubu. Děkuji všem soutěžícím i divákům za příjemně strávené odpoledne a těším se zase někdy na shledanou.

Nakonec ještě videa ze soutěže Stopař:


1. kolo
Nejrychlejší kolo

Silák
Silák - 2. kolo

Žihadlo
Žihadlo - 2. kolo

Prďola 2
Prďola 2 - 2. kolo

Chuck
Chuck - 2. kolo

Fénix
Fénix - 2. kolo

Šakal
Šakal - 1. kolo

Hartvi
Hartvi - 3. kolo

Vanacraft
Vanacraft - 3.kolo

Hejtmi
Hejtmi - 1. kolo

Cifribot
Cifribot - 1.kolo


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 18. 10. 2014 | 7152 přečtení |
| Počet komentářů: 81 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server