Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
8. ročník RORO 2016 za námi
logo_roro16m_300

V sobotu 14. května 2016 se uskutečnil již 8. ročník soutěže Robotem rovně aneb Autíčka v parku. Pro ty co se nemohli zúčastnit pouze ve zkratce připomenu, že se jedná o relativně nejjednodušší soutěž Outdoorových robotů případně autíček. Tato soutěž má za úkol vyzkoušet si chování robota v reálných podmínkách a poměřit si jeho schopnosti s ostatními týmy. Je určena hlavně jako startovací soutěž do vyšších Outdoorových soutěží jako například RoboOrienteering a nebo ROBOTOUR i když každá má svá specifika. Například letošní ročník částečně prověřil soutěžící a jejich roboty díky krátkým přeháňkám, zda jsou schopni provozu i za vlhka a deště. I přes rozmary počasí lze říct, že se soutěž vydařila. Nakonec soutěžilo 26 robotů a 8 autíček. Kromě českých týmů v Písku letos soutěžil i tým ze Slovenska a čtyři roboti z Německa.

jecc_400


Foto z akce
vice_120Soutěž Autíček se letos jela ve čtyřech kolech, i když pouze dopoledne, aby to malé soutěžící neodradilo a nepřestalo bavit, protože právě pro ně je tato soutěž zamýšlena. A my doufáme, že pomalu získají vztah i k technice a tak se z nich časem stanou také robotici. Ovšem za výsledky jak ukazuje tabulka se stydět skutečně nemusí, protože někteří si vedli skvěle a daleko předčily i některé roboty a tím nám ukázali, že i na konstrukci záleží. Protože trasa v Písku v Palackého sadech je složena z kamenných desek, které nejsou ideálně rovné a tím roboty i autíčka rozhodí a pomalu směřují jinam. O to je ta soutěž zajímavější. Samozřejmě jako ve všem jde i trochu o štěstí.

Tady jsou již výsledky soutěže Autíček tak se přesvědčte samy.

auticka_889

Soutěž Robotů se jede celkem ve čtyřech kolech a to dvě dopoledne a dvě odpoledne, mezitím mají roboti čas na dobytí baterií a robotici na občerstvení, někteří jej naopak využívají posledních úpravy v programu svého miláčka. Podmínky, které jim přichystala naše soutěž si občas vyžádali i úpravy software pro řízení robota.

Tady jsou již výsledky soutěže Robotů.

roboti_787

Podle ohlasu soutěžících i diváků se soutěž vydařila a již se můžeme připravovat na další ročník. Jsme rádi že jste se zúčastnili, protože bez soutěžících by nebyla soutěž, ale je fakt že bez soutěže by nebyli soutěžící. Jsme rádi že Vás soutěž inspiruje a těšíme se že některé z vás potkáme i na dalších soutěžích. Tou nejbližší, která nás čeká je 4. června RoboOrienteering 2016 v Rychnově nad Kněžnou a jistě největší soutěž s mezinárodní účastí je ROBOTOUR 2016, letos poprvé v Německu v Deggendorfu 17. září. Pokud to nemáte daleko tak se určitě přejeďte na některou soutěž alespoň podívat.

Zajímavost jak se připravoval jeden z týmů na letošní ročník RORO 2016

Poděkování našim sponzorůmroro11logo_400 logo_rivetec_400

zakladni_logo_2821

| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 17. 05. 2016 | 7892 přečtení |
| Počet komentářů: 146 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server