Hlavní menu
  Seznam rubrik
16.2.
Pavarotti
http://pavarotti-dublado.over-blog.com/dgadfga55ghsgjs
8.2.
Angelino
http://lobo-guerreiro.over-blog.com/pitulasan17
31.1.
angelina kosasih
PKv Games adalah server game online indonesia yang bisa diakses melalui berbagai jenis media...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Autíčka v parku aneb robotem rovně.

předstartovní rozjímání

 

Fakulty nám vrací úder. Mysleli jsme, že z Prahy do Písku je to dost daleko a, že jsme chráněni před robotickým akademickým světem. Chtěli jsme získat konečně první místo. Nakonec přijeli stroje a kamarádi, kolegové z pražských fakult a my byli rádi, že přijeli. Diskuse, soutěžní atmosféra ale i příjmené posezení v restauraci u Reinerů to je robotické klání v malebném Písku. Přejezd přes nejstarší kamený most ve střední Evropě, atraktivní podzimní fotografie robotů i samotného města přiláká určitě příští rok další zájemce.  Uvidíme, třeba to znovu uspořádáme.mezikolegiální výpomoc

 

Na závody "Autička v parku" do Píseckých Palackého sadů přijelo osm soutěžních strojů a všechny stroje byli do závodu přihlášeni jako roboti. Soutěž se nakonec jela ve dvou kategoriích. Roboti nad 5kg a do 5kg. V podstatě to byla juniorská kategorie a kategorie dospělých robotů.  Úkolem všech robotů bylo projet hlavní parkovou cestičku rovně z kopce dolů a splnit jedinou podminku: jet po parkové cestě. Počítal se každý správně ujetý metr.

Vláček Radioklubu, robot průmyslovky a ČVUT FEL

Dospělé roboty doplnil i robot z SPŠaVOŠ Písek, který se soutěže neúčastnil. Samotný závod pak probíhal ve třech kolech. Před samotným startem byli roboti zváženi a robotům byla změřena rychlost.

V prvním kole jasným náskokem zvítězil robot Honzy SEIDLa  číslo 23 s názvem ROTARY, když ujel 34,04m.  Porazil tak i všechny dospělé roboty a zasloužil si potlesk přihlížejících. 

Jan Seidl vedle soutěžních robotů

V celkovém hodnocení Jan SEIDL získal čtvrté místo a v kategorii juniorských robotů zvítězil.  Honza získal také ocenění za nejmladšího startujícího a nejlehčího robota.

V kategorii juniorských robotů se na druhém místě umístil Samuel ČERNÝ se strojem ROBOTRAKTOR. Na třetím místě se umístil Ondřej ČERNÝ s robotem DRTIKOL, který byl zároveň nejrychlejším robotem, další skončili Martin STEJSKAL s robotem ARC a Antonín SEINER s robotem TROJKOLKA.

V pořadí dospělých robotů zvítězila Vilhamová Vanda a ROBOT VLADIMÍRA MAŘÍKA, druhý skončil Jiří Iša s robotem COGITO MART a třetí Robert Novodvorský se soupravou ROBOVLÁČEK.

Závěrem lze říci jen to, že i mladé dámy lákají šikovné stroje. Soutěž se vydařila, veřejnost se o soutěž přiměřeně zajímala a počasí bylo báječné. Doufáme, že zájemců o robotiku bude přibývat a soutěžních strojů do příštího roku přibude. Odkazy na další fotografie, komentáře a připomínky prosím připojte pod článek.

 

Za komisaře a organizátory všem účastníkům děkuji za bezvadnou atmosféru.


Líbí se Vám nový vzhled našeho webu, který využivá phpRS redakcního systému?

Je to super! (Počet hlasů: 37)
(82.22 %)

Zajímavá zmena. Docela se mi zamlouvá! (Počet hlasů: 1)
(2.22 %)

Hmmm, nic, moc. (Počet hlasů: 2)
(4.44 %)

Je to šílený! (Počet hlasů: 5)
(11.11 %)Celkem hlasovalo: 45
| Autor: Martin Černý | Vydáno dne 24. 10. 2009 | 7603 přečtení |
| Počet komentářů: 166 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server