Hlavní menu
  Seznam rubrik
30.12.
Kuza
Ahoj ahoj. Prosim je mozne podilet se nejak na sponzoringu? Pripadne nebyla by domena kufr.cz na...

13.9.
milena
Vážení členové,
dovolila jsem si Vám zaslal email s prosbou o pomoc s propagací...

24.2.
Radek M
Prosím o email na pana Radka Tábora ok1trp, snažím se realizovat jeho konstrukci otevírání...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Jak jsme testovali v Brně Lužánkách

Konečně nastal 15. srpen 2009 den kdy je oficiální možnost otestovat robory, nasbírat data a posoudit strategie přímo na místě v Brně Lužánkách.Začala příprava před soutěžního setkání a přípravy robotů na testovací a zkušební jízdu na místě činu soutěže a to v Brně Lužánkách. Samozřejmě nic nejde tak jak si člověk zamane a vše bylo ve znamení horečných příprav strategií a řešení.

Je to totiž jediná možnost jak si nasbírat data s GPS, podívat na záludnosti trati a těch je letos víc než dost a otestovat podvozky a další periférie robota. Dny předcházející nebudu popisovat, protože by to za chvilku nikoho nebavilo.

Den „D“ sobota 15. srpna čas „Č“ 7:00. Vyndáváme baterie z nabíječky a osazujeme do robota pro sběr dat PIVO – První Inteligentní VOzík . Zapínáme vypínač pro kontrolu funkčnosti a bác na displeji se objevuje nějaká divná hláška „Bumer read rr“ víc se tam nevešlo a nevypadá to dobře. Naši softwéráři vytahují notebooky a testují . Nejspíš chyba na řídící flaschce. Chvilku si s tím pokoušejí poradit ale není čas musíme řešit po cestě !

Druhý robot LOKO který při soutěži pojede první naštěstí slibuje že bude fungovat tak nakládáme a vyrážíme.

Samozřejmě že to nebude jednoduchý se potvrdilo hned jak jsme začali honit po kapsách novou flaschku . Projížděli jsme zrovna kruháčem na výjezdu z Písku a tam stálo auto a mělo zapnutá varovná světla . Vtom jsme si všimli pána kterému se mu fakt neudělalo dobře a pokoušel se toho nějak zbavit a fakt mu to šlo!

Cesta dál vesele ubíhala nahozené notesy a pokusy s opravou a přehráním flaschky.

To jsme se dostali zrovna k odbočce Kojčice u Pelhřimova kde hajal traktor i s vlekem přes silnici a v příkopě odpočívalo červené auto . Nikomu se snad nic vážného nestalo, protože tam již příslušníci a měli vše pod kontrolou. Pokračovali jsme v jízdě. Kájovi docházeli baterky v notebooku jak se snažil nastavit tu flaschku . Žádnej problém na tohle jsme připravený máme měnič. Cesta asi dalších 20km v pohodě ubíhala . Najednou se na autě rozsvítila kontrolka dobíjení a museli jsme snížit všechny odběry tak že i vypnout notebook jelo se pouze z baterky. Do Brna ještě asi 80 km. Kdyby se alespoň nemuselo svítit , jenže musí. Naštěstí jsme dojeli až do ulice Lužánecká , ale při parkování již nefungují ani posilovače. Otvíráme motor, protože jsme všichni technicky zdatní a po delším prohlížení zjišťujeme že je vadný a nějak povolený řemen od alternátoru. Voláme asistenční službu, protože k řemenu bychom se asi stejně nedostali. Zlatá staré Škodovka . Po dalších asi 3 hodinách útrap a čekání se nějak povedlo že nám naše auto zase opravili a my jsme se mohli plně věnovat testování a sběru dat, kvůli čemu jsme vlastně do Lužánek jeli. Pak už vše probíhalo dle našich představ, setkali jsme se známými kolegy z konkurenčních týmů a všeobecně panovala příjemná atmosféra.

tym_400krizovatka_dbeq_400

Část týmu s roboty v testovacím provedení                                          Martin co by testovací jezdec

Nakonec vše co jsme chtěli naměřit a ověřit jsme naměřili a ověřili a tak  jsme po konci akce navštívily restauraci Výtopna a nechali jsme se obsloužit mašinkami a samozřejmě číšníkem.

vytopna_400vendulka_400lokotraktor_400 Pár snímků z restaurace Výtopna

Byl to po celodenních útrapách docela příjemný závěr dne. Cesta domů již probíhala o poznání lépe tak že jsme někdy ve 22:30 ukončily testovací den v Lužánkách.


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 16. 08. 2009 | 4628 přečtení |
| Počet komentářů: 47 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server