Hlavní menu
  Seznam rubrik
16.2.
Pavarotti
http://pavarotti-dublado.over-blog.com/dgadfga55ghsgjs
8.2.
Angelino
http://lobo-guerreiro.over-blog.com/pitulasan17
31.1.
angelina kosasih
PKv Games adalah server game online indonesia yang bisa diakses melalui berbagai jenis media...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Jarní „Robotické odpoledne“ 2015 - je za námi
jro_13_roboti_400

Na začátek patří poděkování městu Písek za finanční podporu a všem členům Radioklubu Písek, kteří se podíleli na přípravě naší Robotické arény a obětovali mnoho svého času na včasné dokončení, aby zde mohla tato soutěž proběhnout.

V sobotu 28.března 2015 jsme uspořádali již 7. kolo soutěže stolních robotů. Toto kolo zároveň proběhlo jako kvalifikace na ISTROBOT 2015 v Bratislavě a Robotický den 2015 v Praze.

kecup_400
vice_120Soutěžilo se v těchto disciplínách:

Stopař – jeho úkolem je samostatně projet soutěžní trať v délce přibližně 15 metrů podle vodící černé čáry na bílém podkladu. Tato soutěž navíc byla rozšířena o přerušený úsek a rozdvojenou trať . Jednalo se o celkem běžnou úlohu na co ukazuje i počet soutěžících.

stopa_400

Rozšířený Stopař tato trať byla změněna a doplněna o další překážky na trase. Byl zde tunel, cihla, můstek, plenta , přerušená trať , rozdvojená trať a na konci vratná smyčka a to samé se jelo ještě obráceně. Navíc podle pravidel na ISTROBOT 2015 zde měla být čára doplněna o barevné úseky . Kromě černé čáry čárou zelenou, červenou a modrou. Vzhledem k tomu že naše infračervené snímače na čáru nevidí například červenou čáru a ostatní velice špatně, tak tato soutěž vůbec neproběhla. Pravidla byla vydána celkem pozdě a již jsme nestihli připravit nový snímač barvy, který je navíc velice nákladný tak snad do příště.

RboCarts tato soutěž je také velice zajímavá, zde je úkolem robota vystartovat z boxu a objet v našem případě 5 soutěžních kol v podobě přibližně ležaté 8, která je navíc doplněna zábranami, aby se musela projet po dané trati. Na trati dochází k zajímavým událostem kdy pomalejší robot brání rychlejšímu v cestě a nebo se roboti při výjezdu z boxu vzájemně zaklesnou, jek ve skutečné soutěži závodních auta o další překážky na trase.

robocarts_400

Mini sumo – zde má robot o maximální váze 500gramů a maximálních rozměrech základny 100 x 100 milimetrů za úkol vytlačit soupeře ze soutěžního ringu v časovém limitu 3minuty.

Je to poměrně specifická soutěž, na kterou díky těmto technickým požadavkům nevyhovuje každý robot. Soutěž byla divácky zajímavá a dost se i fandilo. Vzhledem k tomu, že se na soutěži ISTROBOT již tato soutěž nepořádá je to vidět i na nižší účasti v naší soutěži.

sumo_400

Sklad Kečupu - zde má robot za úkol v hracím poli sebrat co nejvíce plechovek rajského protlaku a uklidit je na svoji startovní pozici. Tato soutěž letos proběhla i když jsou zde opět rozdíly v pravidlech pro ISTROBOT a ROBOTICKÝ DEN . Letošní jarní soutěž se tedy jela dle pravidel pro ISTROBOT, protože zde je nutná registrace do začátku dubna a soutěž proběhne 25. dubna2015. Po soutěži bude ještě čas upravit soutěžní pole podle pravidel pro Robotický den, který se pořádá až v červnu.

keup_400

Soutěžní odpoledne se vydařilo, snad jen škoda, že nebylo více soutěžících ať už z našeho kroužku tak hlavně od konkurence, abychom mohli srovnat své síly s konkurencí z jiných týmů a klubů. Cíl, který tato soutěž měla a to podpořit technickou tvořivost členů kroužku KRA a poměření si vzájemných schopností byl splněn. Děkujeme také divákům za účast a podporu. My už máme vybrané soutěžící na ISTROBOT a ještě doplníme účastníky na Robotický den 2015. Teď nás čekají tréningy a úpravy robotů na tyto soutěže.

V květnu bude soutěž Robotem rovně v Písku, kde i KRA by měla mít své roboty a rádi bychom s Radioklubem v červnu na Roboorientering 2015 v Rychnově nad Kněžnou a v září na Robotour 2015 .


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 29. 03. 2015 | 7219 přečtení |
| Počet komentářů: 129 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server