Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Kroužek Robotiky
KRA Písek – s Kombajnem a na schody
kombajn_400 .....

V rámci Evropského týdne robotiky v Praze ( viz http://cafe-neu-romance.com/home ) proběhne kromě mnoha dalších akcí i soutěž v lezení po schodech s názvem Tout the Stairs . Tato soutěž byla vyhlášena na webu robotika.cz a tak jsem na začátku letošního kroužku navrhl , že pokud mají kluci chuť se zúčasnit, tak ať navrhnou nějaké rozumné řešení a můžeme se na soutěž připravit.

Času moc nebylo, registrace byla původně do 30. října a musela se poslat videohomologace, kde musel robot zdolat alespoň jeden schod. Zní to celkem snadno, ale zase tak snadná úloha to není.


vice_120
Kroužek začal letos 25. září, tak že měsíc a kousek do alespoň částečně funkčního řešení, to není mnoho. Ale kluci hned začali navrhovat roztodivná řešení i celkem zajímavé návrhy a tak jsme nakonec přistoupili na návrh Tomáše, protože nám přišel zvládnutelný v daném termínu. Tomáš je navíc mechanicky schopný a tak nebyl důvod se do toho nepustit. Ale toho času, stálo to všechny čtvrteční schůzky a všechny soboty. A to jsme stavěli z dílů co bylo k dispozici. Konstrukce padla na stavebnici, která je obdobou Merkuru se silnějšími profily a šroubky M4. Někde nám ležela ve skladě a tak se přímo nabízela k jejímu využití.

Protože nebylo moc času, tak jsme chtěli postavit jen polovinu a vykoušet co to bude dělat, ale ukázalo se že to v podstatě nic nedělá, proto jsme museli postavit druhou polovinu a i tam se ukazovali různé nedokonalosti, ale nakonec se povedlo a máme, alespoň jak doufáme funkční řešení.

Podle posledních informací se přihlásili jen 3 týmy , a jeden musel také předělávat konstrukci , protože jim robot nechodil. Jsem zvědav na ostatní konstrukce a musíme se těšit, že jsme vybrali vhodné řešení.

Tak držte klukům palce ať se nic nepokazí, neohne a robot na soutěži zazáří.

A tady ještě videa z testů, pokud vás to zajímá

1.Pokusy Havárie A je to


| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 17. 11. 2014 | 10511 přečtení |
| Počet komentářů: 161 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server