Hlavní menu
  Seznam rubrik
30.12.
Kuza
Ahoj ahoj. Prosim je mozne podilet se nejak na sponzoringu? Pripadne nebyla by domena kufr.cz na...

13.9.
milena
Vážení členové,
dovolila jsem si Vám zaslal email s prosbou o pomoc s propagací...

24.2.
Radek M
Prosím o email na pana Radka Tábora ok1trp, snažím se realizovat jeho konstrukci otevírání...
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Reportáž ze závodu Robotem rovně aneb Autíčka v parku 2010

Již druhý ročník robotických a nerobotických vozítek se konal v Písku v Palackého sadech. Účast všech překonala očekávání a pořadatelé měli plné ruce práce všechno zvládnout. Klobouk dolů všechno klaplo a budeme se těšit na příští rok.

Celá reportáž se zobrazí až po rozkliknutí nadpisu článku. Původní myšlenka, že to bude jen poděkování městu za trvalou podporu vzala trošku za své. Do Písku přijela kompletní špička mobilní robotiky z celých Čech.

 Dost diváků přišlo jen fandit.

 Škoda jen, že přihlášení soutěžící ze Slovenska museli naposlední chvíli odřeknout. Nicméně roboty ČVUT FEL i MFF UK a dalších významných institucí v parku zápolily.  Všem se podařilo odstartovat což je na první outdoorový závod letošního roku možná vůbec nejdůležitější věc. A bylo to hlavně zajímavé, představení létající drony ukázalo kam může jít robotika, když je třeba v parku výkop. Čistě teoreticky mohla klidně letět parkem rovně tam, kam už žádný "klasický" robot s kolečky nemohl. Byl k vidění i samohyb s pásy i když jen v kategorii autíčko.

Soutěžní týmy již investovali do nových čidel, ty pak v Písku předvedli. Veřejnost se ptala a konstruktéři odpovídali a mezi sebou diskutovali.

Soutěž probíhala podle již standardního postupu. Od devíti hodin, měření a vážení - prostě registrace. Pak už jen stanovit pořadí startujících a od deseti hodin první starty a tak dál až do jedné hodiny. Opravovaly se programy, mapovaly se trasy.  Kluci Málkovi přendávali kompas, tak je pořadatelé posunuli mezi rychlejší stroje a pak zase překáželi s pomalým robotem ostatním.

Bylo to stresující a zase to bylo přátelské. Každý kdo měl nějaký problém a požádal o pomoc ji dostal. Malý Radek chodil s traktůrkem i třeba jen za rohlík. Společně se pak dál diskutovalo při obědě U Reinerů a kdo vydržel do konce pak ještě později odpoledne na kopci v Písku v Radioklubu.

 Členové Radioklubu i se svými rodinami se snažili o pohodu a pořádnou soutěžní atmosféru. Těm rozhodně patří dík za takovou soutěž.

Tak snad zase Rovně v Písku za rok.

 

              Za Radioklub Písek    Martin Černý ok1vhb

 

 


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Martin Černý | Vydáno dne 24. 05. 2010 | 4720 přečtení |
| Počet komentářů: 34 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server