Hlavní menu
  Seznam rubrik
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Přihlášení
Uživatel

Heslo

Robotika
Robotem Rovně 2011 úspěšně za námi
nalepka_400 aneb jak to dopadlo p1000695_400V sobotu 21. května 2011 se konal již III. ročník soutěže Robotem Rovně aneb Autíčka v parku.  Podle nás pořadatelů , dopadla  soutěž velice dobře. Počasí nám přálo, na start se dostavili skoro všichni přihlášení a dokonce pár týmů i mimo.  Je škoda že se nemohli dostavit z časových důvodů  další dva týmy ze Slovenska i  když jeden do registrace psal že to není na 100%. Tím vzniklo nějaké místo a mohli jsme přijmout  další týmy , které dorazili na poslední chvíli. Jeden robotický  z týmu Hobby Robot a další tři týmy do soutěže autíček.
Soutěž probíhala poměrně v klidu, i když  neztratila nic na své dramatičnosti. Týmy startovali po 2 minutách a pokud bylo nutné tak se mezi kategoriemi a koly dělali zhruba deseti minutové přestávky. Nejprve startovala kategorie Autíček. A musím pochválit tým Robotický klub Mariánské Lázně, kteří se na soutěž Robotem rovně dobře připravili. Vždyť jejich autíčka by směle mohla, co se výsledků týká i některým robotům. Líbilo se mě že jejich vozítka stavěli skutečně hlavou. Nakonec se sešlo 6 týmů autíček.


Výsledková listina Autíčka:

auticka_1040

Velice mě překvapila  soutěž robotů. Doufám že i soutěž Robotem Rovně k tomu přispěla.  První polovina  výsledkové listiny jasně ukazuje, že týmy se na soutěž velice dobře připravili.
Tím nechci v žádném případě napsat  že by ostatní soutěž podcenili. Vím velice dobře co je na robotech hodin a hodin práce a testování . A bohužel ke každé soutěži patří i pořádný kus štěstí, aby vše chodilo tak jak má. V pravidlech máme napsáno že se měří vzdálenost na každý ujetý metr. To je celkem v pořádku pokud vám nedojede do cíle 5 týmů. Pak samozřejmě přichází v úvahu čas. Přiznám se že tuhle variantu jsme počítali jen jako záchranu pro rozřazení. Po druhém kole jsem však byl nucen s časem počítat, i když byl zatím v minutách. Naštěstí pro vyhodnocení soutěže počítáme celkovou ujetou dráhu ve všech třech kolech. A osud či docházející baterie nebo sluníčko zahrálo své a třetí kolo vrátilo výsledky do normálu.  Chtěl bych poděkovat jak všem soutěžícím tak týmu sportovních komisařů a i ostatním aktivním členům našeho radioklubu za skvělou soutěž a můžeme se těšit na další ročník.


Výsledková listina  Roboti:

roboti_1_1095

Nakonec k udílení medailí. Na žádost týmu RoboAuto abychom sloučili jejich dvě   přední místa, aby se dostalo i na ostatní. Tímto týmu RoboAuto děkuji protože tím, že dostali druhé místo jak za robota Karlíka tak za robota Quido tak  robot LOKO i se všemi vagónky dostal medaili za 3. místo  a tím i Radioklub Písek.

Ještě jednou Děkujeme.


Oslovila mě tato soutěž "Robotem rovně" a proto se zůčastním

Ano s robotem (Počet hlasů: 50)
(70.42 %)

Ano s autíčkem (Počet hlasů: 4)
(5.63 %)

nezůčastním nezajímá mě to (Počet hlasů: 0)
(0.00 %)

nezůčastním nemůžu (Počet hlasů: 4)
(5.63 %)

jako divák (Počet hlasů: 5)
(7.04 %)

je to blbost (Počet hlasů: 8)
(11.27 %)Celkem hlasovalo: 71
| Autor: Tonda Seiner | Vydáno dne 22. 05. 2011 | 10288 přečtení |
| Počet komentářů: 148 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server